Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz soruların cevapları için üzerilerine tıklayın.

Kartımı teslim aldığımda kullanıma ne zaman açılacak?

Kartınız güvenliğiniz nedeni ile kullanıma kapalı gönderilir. Kartınızı teslim aldığınıza dair bilgi kuryeden tarafımıza iletildiğinde kartınız otomatik olarak kullanıma açılır. Kartınızı hemen kullanıma açmak için ise kartınız size ulaştığında şifre almanız gerekmektedir. Şifrenizi Garanti internet Şubesi'nden, 444 0 333 Alo Garanti’den sırasıyla 1 ve 2’yi tuşlayarak veya SIFRE yazıp, kartınızın son 6 hanesi, anne kızlık soyadınızın ilk 2 harfini, kartınızın arkasındaki güvenlik kodunun ilk 2 hanesini aralarında boşluk bırakıp 3340'a göndererek alabilirsiniz. Belirlenen şifreniz ilk alışveriş işleminde kartınıza yüklenecektir.

Flexi ile ne kadar bonus kazanabilirim?

Flexi'niz ile Bonus program ortaklarında, üye işyerlerinin verdiği standart bonus ve taksit imkanından yararlanırsınız.

Flexi ile sadece Bonus program ortaği üye işyelerinde bonus kazanabilirsiniz.

Ek ve asıl tüm Flexi'leriniz ile Flexi Card ile seçilen kampanyalardan bir ekstre dönemi içinde kazanılabilecek maksimum bonus tutarı 20 TL toplamda ise bir ekstre döneminde kazanılabilecek tutarı 40 TL ve 12 aylık dönemde kazanılabilecek bonus tutarı 720 TL olarak güncellenmiştir. Limitin aşılması halinde sadece Bonus Program Ortaklarında yapılan harcamalardan standart bonus oranlarında bonus kazanmaya devam edilebilir. 

Kartınızla 50 TL ile 5.000 TL arası işlemlerinizden bonus kazanabilirsiniz.

Flexi kart görselimi kendim seçersem ne kadar ücret ödemem gerekir?

Flexi Card'ınızın kart görseli'ni kendi çektiğiniz fotoğraf ile yada Flexi Görsel koleksiyonundan seçerek oluşturabilirsiniz, Flexi  için ilk ekstrenize 9,99 TL kart görsel ücreti yansıtılır. Her hangi bir görsel seçmemeniz durumunda standart görselimiz tarafınıza gönderilir.

Flexi ile Bonus kampanyalarından nasıl ve ne kadar ücret ödeyerek yararlanabilirim?

Flexi ile tüm Bonus kampanyalarından ücretli olarak yararlanabilirsiniz.

Belirtilen ücret her kampanyaya katılım için 50 TL'ye kadar olmak üzere farklı ücretlendirilir ve "Kampanya katılım ücreti" olarak ekstrenize yansıtılır. Kampanyalara katılım ile ilgili detaylı bilgi kampanyalar sayfasında bulunmaktadır.

Biriken bonusları ne şekilde kullanabilirim?

Flexi'niz ile kazanacağınız bonusla, Bonus program ortaklarında bedava alışveriş yapabilirsiniz. Bu bonusla Flexi'nizin borçlarını ödeyebilir yada Garanti Seyahat Hattı'ndan uçak bileti alabilirsiniz.

Kendin Yarat - Hazır Paket Seç Soruları
Paketlerle kendin yarat arasindaki fark ne? Kendin yarat daha mi avantajli?

Paketler en esnek Flexi içinden belli müşteri gruplarina göre seçilmiş özelliklerin isimlendirilmiş halidir. Kendin Yarat kartina başvuru sadece internetten olmakta, paketlere başvuru tüm kanallardan yapilabilmektedir. Hazir paketleri yaratmamizin amaci internetten kendi kartini yaratmak için vakti olmayan, kendi özelliklere göre hazirlanmiş seçeneklere başvurmak isteyen kişilere kolaylik sağlamaktir. Bir müşteri isterse paketlerde yer alan özellikleri internetten kendisi yaratabilir veya biraz değiştirerek kendi kartini yaratabilir.

Tamamen kendi yaratacağım karta nasıl başvurabilirim? Paketlere nasıl başvurabilirim?

Tamamen kendi yaratacakları paketlere ve belli özellikleri bir araya getiren paketlere müşterilerimiz, Garanti Şubeleri, www.garanti.com.tr internet bankacılığı, www.flexi.com.tr veya 444 0 333 Alo Garanti aracılığı ile başvurabilecekler.

Düşük faizli pakete başvurduğum zaman hiç bonus kazanamayacak mıyım?

Düşük faize başvuran kişiler de Bonus kazanmaya devam edecekler. Bonus Program Ortaklarında, işyerlerinin Bonus'a verdiği oranda bonus kazanacaklar. Bonus Program Ortakları dışında diğer kartlara göre biraz daha az bonus kazanıyor olacaklar.

Ek kartımın özellikleri benim kartımla aynı olmak zorunda mı?

Ek kart özelliklerini ek kart müşterisi istediği gibi belirleyebilir. Böylelikle alışveriş tercihleri birbirlerinden farklı müşterilerimiz eş-kardeş veya çocukları kendi kredi kartı tercihlerine sahip olabiliyorlar.

Paketimi nasıl değiştirebilirim? Neler paket değişikliği sayılır?

Paketin değişikliğini 444 0 333 Alo Garanti, garanti.com.tr veya Garanti şubelerinden yapabilirsiniz. Faiz, bonus, kart ücreti, kampanya, sektör ve firma ve taksit sayısı değişiklikleri paket değişikliği sayılır. Paket değişikliğiniz bir sonraki hesap kesiminden itibaren geçerli olacaktır. Ek kart talebi, harcama sözü talebi, ekstre atlatma paket değişikliği sayılmamaktadır.

Flexi ile ilgili bilgileri nerelerden takip edebilirim?

Flexi ile ilgili bilgileri 444 0 333 Alo Garanti, garanti.com.tr üzerinden ve her ay size gönderilen ekstrelerden takip edebilirsiniz. Ayrıca alışveriş sliplerinden de topladığınız bonus ve kampanya bilgilerini görebilirsiniz. Daha başka bilgilendirme kanallarımız üzerinde de çalışıyoruz.

Flexi ile tüm Bonus Program Ortaklarında taksit yapıp bonus kazanabilir miyim?

Flexi, Bonus'un tüm taksit ve bonus kazandırma özelliklerine sahiptir. Flexi sahipleri, sadece dönemsel taksit kampanyalarından faydalanmayabilirler. Ama işyerlerinde sürekli geçerli olan taksit ve bonus özelliklerinden faydalanırlar.

Bu kartı aldığım zaman Bonus Card'ıma/Miles&Smiles Card'ıma ne olacak?

Flexi, Bonus ve Miles&Smiles kartlarının ürün özellikleri birbirinden farklıdır ve her kartın birbirinden farklı olarak müşterilerine sunduğu çok önemli faydalar vardır. Bu kartların farklı müşterilere ve farklı ihtiyaçlara cevap verdiğini düşündüğümüzden her kartın farklı müşteri grupları ve farklı koşullarda kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Bu kartı hangi kelimelerle tanımlarsınız?

Esnek, enerjik, profesyonel, rasyonel, kendi tercihlerine göre yaşayan, kendine özel hizmetlere/ ürünlere meraklı, kendinden emin.

Bu kart, Bonus ve Miles&Smiles'ın geçtiği yerlerde geçiyor mu? Bu karta mahsus üye işyerleri olacak mı?

Flexi, Bonus'un geçtiği her yerde taksit ve bonus kazandırıyor. Ayrıca bu kart, istediğiniz kampanyaya göre sektör, firma, anlık harcama, ekstredeki en yüksek harcama gibi kriterlere göre size özel kampanya yapılmasını sağlıyor. Bu kampanyalardan birini seçerek ister ekstra taksit, ister ekstra bonus kazanabilirsiniz. Bu anlamda kendi kampanyanızı kendiniz oluşturuyorsunuz. Ancak taksit sayısının arttığı dönemsel Bonus kampanyalarından faydalanmayıp, kendi oluşturduğunuz kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Kartın adını kim buldu?

Kartın adı Garanti Ödeme Sistemleri olarak bizim bulduğumuz ve ürüne yakıştırdığımız bir isim. Farklı ajanslardan gelen birçok isim alternatifi de oldu. Yapılan pazar araştırmaları da Flexi isminin ve logosunun müşteriler tarafından en çok beğenilen isim olduğunu destekledi.

Kartın teknik özellikleri neler? Esneklik özelliğinin ayrıntılandırılmasını rica ediyoruz.

Bankaların müşteriler adına karar vermesinden sıkılanlar için Flexi yepyeni bir kredi kartı. Kendi alışveriş dünyasını kendileri yaratmak isteyenlere, istediği şekli verebileceği kartı kullanmak isteyenlere en uygun kart Flexi! Flexi, kendi tercihlerinizle yarattığınız dünyanın önemli bir parçası! Flexi tamamen kişisel tercihlerinizi yansıtır! Çünkü kampanyalarınızı siz oluşturursunuz. Ödül ve faiz oranlarınıza siz karar verirsiniz. Kart tasarımınızı da siz yaratırsınız. Flexi Bonuslarınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz! Bonus Program Ortaklarında bonus olarak harcayabilir, Kredi kartı borcunuzu ödeyebilir, Uçak bileti alabilirsiniz. Üstelik Bonus Program Ortaklarında kazanmaya devam edersiniz! Bonus Program Ortaklarında, işyerlerinin verdiği standart taksit imkanından faydalanırsınız. Bonus Program Ortaklarında işyerlerinin verdiği ödül oranını kazanırsınız. Diğer alışveriş noktalarında kazanılan bonus oranını da siz belirlersiniz.

Finansal Sorular
Faiz oranı, bonus oranı ve paket ücreti birbirini nasıl etkiler?

Faiz oranı, bonus oranı ve paket ücretleri finansal olarak birbirlerine bağlı değişkenler olarak belirlendi. Bu nedenle isterseniz faiz oranını çok fazla düşürerek düşük bonuslu bir karta sahip olabilirsiniz. Özelliklerin getirisi ve götürüsü arka tarafta çok iyi çalışan bir finansal mantıkla işliyor. Bunların birbirleri arasındaki ilişkilerini www.flexi.com.tr sayfasında birebir görebilirsiniz.

Paket ücretleri diğer kartlardan daha mı yüksek?

Flexi'nin sabit bir ücreti yok. Belirlemiş olduğunuz bonus ve faiz tercihinize göre değişen bir paket ücreti var. Üstelik her ay belli bir harcamayı yapacağınızı söylerseniz paket ücretini yansıtmıyoruz. Flexi, paket ücretleri konusunda da müşterilerine esneklik sunuyor.

Paket ücreti ne zaman kartıma yansır?

Paket ücreti harcama sözü verilirse, hiçbir zaman karta yansımıyor. Harcama sözü vermezseniz paket ücreti ilk ekstrenize yansır.

Bu kartla diğer kartlardan daha yüksek bonus kazanabilir miyim?

Bu kartla, diğer kartlara göre oldukça uygun bir faiz oranını seçebilirsiniz. Seçilmiş faiz oranına göre belirlenmiş bir bonus ve paket ücreti olacaktır.

Taksitleri nasıl kendim belirlerim?

Flexi kartını kendisi oluşturmak isteyen müşterilerimize sunduğumuz 4 kampanya var. Bu kampanyalar belirli süreli olmayıp, siz vazgeçene kadar devam ediyor. Seçtiğiniz kampanyaya göre, isterseniz taksit, isterseniz ekstra bonus kazanıyorsunuz. Bu taksit ve bonus, Bonus Program Ortaklarında kazandığınız taksit ve bonusa ekleniyor. İstediğiniz artı taksit veya artı bonus miktarını da (+1,+2,+3 taksit veya +%0,4bonus,+%0.8bonus, +%1 bonus) İnternetten yaptığıniz basvurularda belirleyebilirsiniz.

Seçtiğim faiz oranı, sonra banka tarafından yükseltilebilir mi?

Faizler ve diğer finansallar günümüz ekonomik koşullarına uygun olarak belirlendi. Ekonomik değişiklikler, bu oranların sizin lehinize değişmesini sağlayabilir. Faiz oranları daha yüksek de olabilir. Ancak, çok yoğun rekabetin yaşandığı ve kartın kapatılmasının çok kolay olduğu kredi kartı pazarında, pazardakinden farklı, müşterilerimizi küstürecek büyük değişiklikler yapılmayacaktır.

Flexi, ekspres limitten faydalanır mı?

Flexi, Bonus gibi belli işyerlerinde, belli müşterilere, sadece o alışverişe özgü daha yüksek limit sağlayabilecektir.

Nakit çekim faiz oranı nedir?

Başvuru sırasında belirlediğiniz faiz oranı, aynı zamanda kartınızın Nakit Çekim Faiz Oranıdır.

Kayıp ve çalıntı durumlarında kartımın yenilenmesi için herhangi bir ücret öder miyim?

Kayıp/çalıntı nedeni ile kartlarınızın 1 takvim yılı içinde 2 ve üzeri adette değişmesi durumunda müşteri bazında her bir kart yenilemesi için 7,5 TL ücret yansıtılacaktır. Ek kartlar da uygulamaya dahildir.

Bonus Soruları
Bonuslarımı nasıl esnek kullanabilirim?

Flexi 'nizi kullanarak kazandığınız bonusu istediğiniz gibi kullanırsınız.

 • Bonus Program Ortaklarında bonus olarak harcayabilir,

 • Kredi kartı borcunuzu öder,

 • Uçak bileti alabilirsiniz.

Bonus Program Ortaklarında bonuslarımı kullanmak için ne yapmam gerekir?

Bonus Program Ortaklarında, bonuslarınızı kullanmak istediğinizi alışveriş noktasındaki satış temsilcisine hatırlatmanız yeterli. Unutmayın Flexi'nizin arkasında "Bonus işyerlerinde taksit yapar, bonus kazandırır." İbaresi var.

Topladığım bonusu nerelerden görebilirim?

Topladığınız bonusu garanti.com.tr İnternet Bankacılığından, 444 0 333 Alo Garanti'den, her ay gelen ekstrenizden ve Bonus Program Ortaklarında yaptığınız alışverişlerin sliplerinden takip edebilirsiniz.

Bonusumla ilgili itirazlarımı nereye iletebilirim?

Bonusla ve diğer konularla ilgili tüm taleplerinizi 444 0 333 Alo Garanti'den yapabilirsiniz.

Bonus Program Ortaklarında bonus kazanmaya devam eder miyim, ne kadar bonus kazanırım?

Bonus Program Ortaklarında, Bonus gibi bonus kazanırsınız. Program ortakları dışında kazanacağınız bonus oranını, başvurunuz esnasında siz belirlersiniz.

 • Düzenli ödemelere artı ödül / taksit verilmemektedir.

Kendi seçtiğim bonus oranı ile Bonus Program Ortaklarında kazandığım bonus oranı aynı mı olacak?

Kendi seçtiğiniz bonus oranı ile Bonus Program Ortaklarında kazandığınız bonus oranları farklıdır. Kendi seçtiğiniz bonus oranı, Program Ortakları dışında geçerlidir. Bonus Program Ortaklarında, Bonus gibi işyerinin verdiği bonusu kazanırsınız.

Ekstre borcumu bonusumla ödemek için ne yapmam gerekir?

Ekstre borcunuzu bonusunuzla ödemek için 444 0 333 Alo Garanti'yi aramanız veya garanti.com.tr internet bankacılığına ulaşmanız yeterlidir. Ekstre borcunuzun ister tamamını ister bir kısmını ödeyebilirsiniz. Bu konuda Flexi esnekliğine sahipsiniz.

Bonuslarımla uçak bileti almak için ne yapmam gerekir?

Bonuslarınızla uçak bileti almak için 444 0 333 Alo Garanti'yi aramanız ve Seyahat Hattı'nı tuşlamanız yeterli. Tek bir telefonla uçak biletinizi kolayca alabilirsiniz.

Flexi'm ile uçak bileti aldığımda alışveriş ve uçuş millerimi birleştirebilecek miyim?

Flexi ile biriktirdiğiniz bonusunuzu kullanarak uçak biletlerinizi alırsınız. Alışveriş ve uçuş millerini birleştiremezsiniz.

Topladığım bonusları nerede kullanırsam kullanayım hep aynı katsayı ile mi kullanırım?

Topladığınız bonus her yerde aynıdır. Sadece uçak bileti alırken veya ekstre borcu öderken farklı bir katsayı ile çarpılabilir.

Flexi Kampanya Soruları
Flexi kampanyası nedir?

Flexi kampanyası,

 • Başvurduğunuz sırada belirleyebileceğiniz,

 • Kendinize özgü oluşturduğunuz

 • Siz vazgeçene kadar devam edecek,

 • İstediğiniz yerlerde geçerli olacak,

 • Ekstra taksit ve ekstra bonus kazandıran,kartınızın size özgü esnek bir özelliğidir.

Flexi'de kaç kampanya vardır?

Flexi'nizin toplam 4 kampanyası vardır. Bunlardan birini seçebilirsiniz. Hazır Flexi seçeneklerinde bu kampanyalar belirlenmiştir. İnternetten başvurulan "Kendi Kartını Yarat" seçeneğinde istediğiniz kampanyayı seçebilirsiniz. Bu kampanyalarda ister ekstra bonus, ister ekstra taksit kazanırsınız.

Bu kampanyalar şu şekildedir:

 • Firma Seç

 • Sektör Seç

 • Ekstredeki En Yüksek Harcama

 • Anlık Kampanya

Kampanyalardaki taksit veya bonus oranlarını ne zaman söyleyebilirim ve ne zaman değiştirebilirim?

Kampanyalarda taksit veya bonusun farklılaştırılması internetten ve Garanti Bankası şubesinden yapılan "Kartını Kendin Yarat" başvurularında başvuru sırasında mümkündür. İsterseniz ekstra taksit veya bonus oranınızı değiştirebilir, isterseniz tamamen farklı bir kampanyaya geçebilirsiniz. Her değişiklik talebiniz için 30 TL paket değisim ücreti kartınıza yansıtılacaktır.

Seçtiğiniz diğer oranlar veya kampanyaların değerleri faiz, bonus ve paket ücretinizi etkileyebilir. Basvurduğunuz sırada bunu görebilirsiniz. Paket değişikliğiniz bir sonraki hesap kesiminden itibaren geçerli olacaktır.

Kaç kampanya seçebilirim? Kampanyalar ne zamana kadar devam eder?

4 kampanyadan birini seçebilirsiniz. Kampanyalar siz vazgeçene veya değiştirene kadar devam eder.

Kampanyadaki taksit veya bonusu alışveriş sliplerinde görecek miyim?

Seçtiğiniz kampanyadaki taksit veya bonusu Bonus Program Ortaklarında yaptığınız alışveriş sliplerinden takip edebilirsiniz.

Hazır Flexi Seçeneklerinde istediğim kampanyayı seçebilir miyim?

Hazır Flexi seçeneklerinde kampanyalar önceden belirlenmiştir. Sadece Bol Taksitli Flexi'de istediğiniz sektörü belirleyebilirsiniz. Ancak isterseniz www.garanti.com.tr'den veya www.flexi.com.tr'den "Kartını Kendin Yarat" seçeneğinden yeni kampanyanızı oluşturabilirsiniz.

Faiz, bonus ve paket ücreti için belirlediğim bonus, kampanyalarda seçtiğim bonusu nasıl etkileyecek?

Kampanyalarda seçtiğiniz bonus, ekstra bonustur. İster Bonus Program Ortağı olsun, ister başka bir işyeri olsun kazandığınız bonusun üzerine eklenir. Örneğin siz (Bonus Program Ortakları dışında geçerli olan) bonusunuzu %1 belirlediniz. Ekstra bonus olarak da Firma Seç kampanyasında %1 bonus istediniz. Bu durumda Bonus Program Ortakları dışında seçtiğiniz firmada %1+%1ekstra toplam %2 bonus kazanacaksınız.

Seçtiğim kampanyadaki alışverişim, Bonus üye işyerlerinde olursa toplam kaç taksit alacağım?

Seçtiğiniz kampanyanızda kazandığınız ekstra taksit veya bonus, Bonus Program Ortaklarında kazandığınız ekstra taksit veya bonus üzerine eklenir.

Seçtiğim kampanyadaki alışverişim, Bonus üye işyerlerinde olursa bonusum nasıl hesaplanacak?

Seçtiğiniz kampanyanızda kazandığınız ekstra taksit veya bonus, Bonus Program Ortaklarında kazandığınız ekstra taksit veya bonus üzerine eklenir.

Kampanyada en avantajlı taksit veya bonusu seçmem faiz oranımı veya bonus oranımı etkiler mi?

Seçtiğiniz kampanyaların finansal değerleri (maliyetleri) birbirinden farklıdır. Bu nedenle seçeceğiniz faiz oranınız, bonus oranınız ve paket ücretiniz, seçtiğiniz kampanyaya göre farklı bir noktadan başlar.

En yüksek harcamama bakılırken sadece o ekstre döneminde yaptığım harcamalara mı bakılır?
 • Her ekstrenizde, sadece o ekstre döneminde yaptığınız alışverişler bu kampanya kapsamındadır.

 • Yaptığınız taksitli alışverişin toplam tutarı kampanyaya dahildir. Örn: 300 TL /3 taksitli bir alışveriş yaptığınız. Karşılaştırma yapılırken her bir takside değil (100 TL'ye değil), toplam değere (300 TL'ye) bakılır.

 • Ekstrenizde en yüksek tutar daha önce yaptıgınız bir alışverişin 2. veya daha sonraki bir taksiti olabilir. Ancak sadece o dönem yapılan alışverişlere bakıldıgından bu taksitler en son ekstrenizde kampanyaya dahil edilmez.

Firma Seç kampanyasına dahil olmayan bir firmada taksit ya da bonus istiyorsam ne yapmam gerekir?

Firma seç kampanyasında toplam 3 firma seçebilirsiniz. Bunlar Bonus Program Ortağı olmak zorunda değildir. Bonus Program Ortağı bir firma seçerseniz, seçtiğiniz ekstra taksit veya bonus, Bonus Program Ortağının verdiği taksit veya bonusa eklenir. Örn: 3 firmadan birini Bonus Program Ortağı seçtiyseniz ve ekstra 1 taksit istediyseniz, bu işyerinde Bonus'a uygulanan taksit sayısına ekstra 1 taksit eklenir (kampanya dönemlerindeki taksit miktarının değil, uygulanan standart taksit miktarının üstüne eklenir). Eğer program ortakları dışında bir firma seçtiyseniz bu Flexi'nize 1+1ekstra=2 taksit olarak yansır.

Firma Seç kampanyasında listede olmayan bir firmada taksit ya da bonus istiyorsam ne yapmalıyım?

Firma Seç kampanyasına internetten başvurabilirsiniz. Eğer başvurunuz sırasında istediğiniz firmayı göremezseniz, bu firmadan yararlanamazsınız. Ancak önerinizi 444 0 333 Alo Garanti'yi arayarak bize bildirebilirsiniz.

Sektör Seç kampanyasında kaç sektör seçebilirim?

Sektör seç kampanyasında 1 sektör seçebilirsiniz. Seçtiğiniz sektördeki tüm işyerlerinde (Bonus Program Ortakları dahil) ekstra taksit veya ekstra bonus kazanırsınız.

Sektör seçenekleri:

 • Beyaz Eşya/Elektronik

 • Turizm

 • Sağlık

 • Restoran/Eğlence/Spor

 • Eğitim

 • Yurt dışı harcamaları

 • Market

 • Akaryakıt

 • Giyim

Örn: Giyim sektöründe ekstra 1 taksit seçtiniz. Bonus'a 3 taksit yapan bir program ortağında alışveriş yapıyorsanız Flexi'nize 3+1ekstra=4 taksit yansır. Eğer program ortakları dışında alışveriş yapıyorsanız bu Flexi'nize 1+1ekstra=2 taksit olarak yansır.

Seçtiğim sektördeki firma Bonus Program Ortağı ise taksit veya bonusum nasıl hesaplanacak?

Seçtiğiniz sektördeki taksit veya bonus Bonus Program Ortaklarının verdiği taksit veya bonusun üzerine eklenir.

Örn: Giyim sektöründe ekstra 1 taksit seçtiniz. Bonus'a 3 taksit yapan bir program ortağında alışveriş yapıyorsanız Flexi'nize 3+1ekstra=4 taksit yansır. Eğer program ortakları dışında alışveriş yapıyorsanız bu Flexi'nize 1+1ekstra=2 taksit olarak yansır.

Seçtiğim sektörde alışveriş yaptığım halde kampanyam ekstreme yansımazsa ne yapmam gerekir?

Talebinizi 444 0 333'ü arayarak bize bildirirseniz, gerekli düzeltmeler tarafımızca yapılacaktır.

Elektronik bir eşyayı marketten alırsam, elektronik sektöründe mi sayılır? Sektör ayrımları nasıl yapılır?

Marketten elektronik eşya satın alsanız bile bu, market sektörü sayılır. Bu gibi durumlarda alışveriş yaptığınız yerin hangi sektöre girdiğine göre bir ayrım yapılır.

Anlık kampanyayı seçersem yılda kaç tane harcama seçebilirim?

Anlık kampanyayı seçerseniz yılda 12 harcama belirleyebilirsiniz.

Anlık kampanyada her defasında farklı bonus ve taksit belirleyebilir miyim?

Anlık kampanyada ekstra taksit mi, yoksa ekstra bonus mu kazanacağınıza başvurduğunuz sırada karar verirsiniz. Bunun +taksit veya +bonus değerine de başvurduğunuz sırada karar verirsiniz.

Anlık kampanyaya dahil olmasını istediğim harcamamı hangi kanaldan, ne zamana kadar seçebilirim?

Anlık kampanyaya dahil olmasını istediğiniz harcamanızı www.garanti.com.tr İnternet Bankacılığından veya www.flexi.com.tr'den kart numaranızı ve şifrenizi kullanarak veya 444 0 333 Alo Garanti'den bildirebilirsiniz. Bu bildiriminizi hesap kesim tarihinize kadar yapabilirsiniz.

Anlık olarak seçtiğim harcama Bonus Program Ortaklarındaki harcamalardan biri olabilir mi?

Anlık olarak seçtiğiniz harcama Bonus Program Ortaklarındaki bir harcamanız olabilir. Ekstra taksit veya bonusunuz Bonus Program Ortalarında kazandığınız ekstra taksit veya bonus üzerine eklenir.


Örn: Anlık kampanyayı seçtiniz ve ekstra 2 taksit belirlediniz. Daha sonra herhangi bir gün 3 taksit imkanı sunan Bonus Program Ortağı işyerinde alışveriş yaptınız. Ertesi gün 444 0 333 Alo Garanti'yi arayarak ya da internet şubesine bağlanarak dönem içi işlemlerinizden bu işlemi seçip +2 ekstra taksit kampanyasından yararlanabilir ve taksit sayınızı 5'e çıkartabilirsiniz. Bu harcamanızı Bonus Program Ortakları dışında bir işyerinde gerçekleştirip yine aynı işlemi yapsaydınız 1+2 ekstra toplam 3 taksitiniz olacaktı.

Hazır Flexi Soruları
Hazır Flexi Seçeneklerine hangi kanallardan başvurabilirim?

Flexi hazır seçeneklerine: Garanti İnternet şubesi'nden, tüm Garanti Bankası Şubelerinden veya 444 0 333 Alo Garanti'den başvurabilirsiniz.

Hazır Flexi'mdeki faiz , bonus oranımı değiştirebilir miyim?

Seçtiğiniz hazır Flexi seçeneğini başka bir Flexi seçeneği ile değiştirip daha farklı oranlara geçebilirsiniz. Ayrıca www.garanti.com.tr internet bankacılığı aracılığı ile "Kartını Kendin Yarat" seçeneğine de geçerek tamamen kartınızı kendiniz oluşturabilirsiniz.

Hazır Flexi seçeneklerinin standart bir kart görseli var mıdır? İstediğim kart görselini seçebilir miyim?

Flexi kart görsellerinden istediğiniz bir tanesini seçebilirsiniz. Hazır Flexi seçeneklerinin standart bir kart görseli yoktur.

Sene sonu geldiğinde hazır Flexi'm nasıl devam eder?

Sene sonu geldiğinde kartınızın süresi otomatik olarak 1 yıl uzar.

E-Ekstre Soruları
E-ekstre talebimi nasıl iletebilirim?

E-ekstre talebinizi www.garanti.com.tr İnternet Bankacılığı, 444 0 333 Alo Garanti aracılığı ile iletebilirsiniz.

Kart Görseli Soruları
Kart görselimi nasıl seçebilirim?

Kart görselinizi 6 farklı standart Flexi görselinden birini seçebilirsiniz. Veya klipartlardan seçmek isterseniz basılı klipart broşürümüzden, www.garanti.com.tr Internet Bankacılığından veya 444 0 333 Alo Garanti'den gerçekleştirebilirsiniz. Kart görselinizi kendi seçtiğiniz bir fotoğraf ile oluşturabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken istediğiniz talebinizi www.garanti.com.tr Internet Bankacılığı'na iletmek ve istediğiniz fotoğrafı www.flexi.com.tr sitemize yüklemek.

Kart görselimi istediğim zaman değiştirebilir miyim? Bunun herhangi bir şartı var mı?

Kart görselinizi 10 TL ücret karşılığında istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Standart görsellerden birini de seçseniz kendi görselinizi de yaratsanız, görsel değişikliğinde aynı ücret alınmaktadır.

Normal başvuru formuyla başvurduğumda kendi fotoğrafımı kart görseli olarak kullanabilir miyim?

Hayır, seçtiğiniz bir fotoğrafı kart görseli olarak Garanti Şubeleri, www.flexi.com.tr veya www.garanti.com.tr İnternet Şubesi aracılığı ile başvurursanız seçebilirsiniz.

Kartımın üzerinde Platinum yazacak mı?

Eğer başvurunuz bankamızca belirlenen bazı kriterlere uygunsa kartınız Platinum kart olarak değerlendirilecektir. Sadece platin rengindeki kartı seçerseniz bu kartın üzerinde Platinum ibaresi de olacaktır.

Kart görseli olarak futbol takımlarını veya siyasi içerikli görseller kullanabilir miyim?

Hayır, kart görseli olarak kendiniz çektiğiniz veya herhangi bir telif hakkı problemi yaratmayacak kart görseli kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kart görselim onaylanmazsa ne olur?

Kart görselinizi 3 gün içinde yüklemezseniz veya fotoğrafınız onaylanmazsa size standart olarak seçtiğiniz 2. görsel gönderilir.

Fotoğrafımın hangi teknik özelliklere sahip olması gerekir?

İmajın formatı, JPEG (.jpg, .jpeg) veya Bitmap (.bmp) olmalıdır. Boyutu 3 Mb'dan büyük olmamalıdır. Resim en az 1050x672 boyutlarında olmalıdır.

Kendi seçtiğim görsel kartım yenilendiği zamanda aynı şekilde mi gelecek?

Evet, kartınız mevcut kart görseliniz ile yenilenir.

Ek Kart Soruları
Ek kartım benimle aynı özelliklere mi sahip olacak?

Ek kartın özelliklerini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Sizinle aynı başvuru formundan başvururken ek kartınız sizinle aynı özelliklere sahip olacaktır. Ayrı ek kart başvuru formuyla başvururken, ek kart sahibi kendi paketini seçebilir. 

Ek kartın ücreti nedir?

Ek karttan ilk yıl ücret alınmamaktadır. Sonraki yıllar seçtiği paket ücretinin veya yarattığı finansallar sonucu oluşan ücretin yarısı kadar olacaktır.

Kart Teslimatı Soruları
Kuryenin, kartımı bana ulaştırılamadığında bıraktığı nottan, kartımın nerde olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Aktif kurye tarafından bırakılan not için www.aktif.com adresinden not üzerinde belirtilen referans numarasını girerek görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Kurye net için 444 93 93 nolu, Aktif kurye için 444 0 327 nolu telefondan referans no ile bilgi alabilir, kuryenin kartınızı randevulu teslimini sağlayabilirsiniz.

Kurye tarafından kartım bana teslim edilemediği için bankaya iade olmuş, kartımı tekrar nasıl alabilirim?

444 0 333 Alo Garanti'yi arayarak yeni bir adrese veya mevcut adresinize kartınızın tekrar gönderilmesini talep edebilirsiniz.